PERSONAL INFORMATION
| Name | Jerome Williams |
|---|---|
| Gender | Male |
| Date of Birth | 10 May 1973 |
| Age | 52 Years |
| Zodiac Sign | Taurus |
| Place of Birth | Washington, D.C. |
| Nationality | United States |
| Native Language | English |
| Languages Spoken | English |
PHYSICAL STATISTICS
| Height (in centimeters) | 206 cm |
|---|---|
| Height (in meters) | 2.06 m |
| Height (in feet inches) | 6′ 9″ |
| Weight | 94 Kg (207 lbs) |
EDUCATION
| Educated At | Colonel Zadok A. Magruder High School, Montgomery College, Georgetown University |
|---|
CAREER
| Profession | basketball player, actor |
|---|---|
| Work Period End | 2005 |
| Work Period Start | 1996 |


Check Out Other Celebrities.
| Peter Coe |
| Peter Brown |
| Peter Breitmayer |
| Peter Blomquist |
| Peter Berkrot |