PERSONAL INFORMATION
| Name | Willie Gault |
|---|---|
| Gender | Male |
| Nationality | United States |
| Date of Birth | 05 September 1960 |
| Age | 65 Years |
| Zodiac Sign | Virgo |
| Place of Birth | Griffin |
| Languages Spoken | English |
| Native Language | English |
PHYSICAL STATISTICS
| Height (in centimeters) | 186 cm |
|---|---|
| Height (in meters) | 1.86 m |
| Height (in feet inches) | 6′ 1″ |
| Weight | 84 Kg (185 lbs) |
EDUCATION
| Educated At | Griffin High School |
|---|
CAREER
| Profession | actor, sprinter, American football player, film actor, bobsledder |
|---|


Check Out Other Celebrities.
| Brandon Henschel |
| Bill Catching |
| Ari Zagaris |
| Allen Joseph |
| Ċ½eljko Ivanek |