PERSONAL INFORMATION
| Name | Peter Lupus |
|---|---|
| Nationality | United States |
| Place of Birth | Indianapolis |
| Date of Birth | 17 June 1932 |
| Age | 93 Years |
| Zodiac Sign | Gemini |
| Gender | Male |
| Languages Spoken | English |
| Native Language | English |
PHYSICAL STATISTICS
| Weight | 253 Kg (557 lbs) |
|---|---|
| Height (in centimeters) | 76 cm |
| Height (in meters) | 0.76 m |
| Height (in feet inches) | 2′ 5″ |
EDUCATION
| Educated At | Butler University, Arsenal Technical High School |
|---|
CAREER
| Profession | actor, American football player, television actor, bodybuilder |
|---|


Check Out Other Celebrities.
| Ron Balicki |
| RonReaco Lee |
| Ronn Carroll |
| Ronny Cox |
| Ronnie Schell |