PERSONAL INFORMATION
| Name | Conrad Goode |
|---|---|
| Gender | Male |
| Nationality | United States |
| Place of Birth | Columbia |
| Date of Birth | [‘1962-01-09’, ‘1962-01-19’] |
| Residence | Missouri |
| Languages Spoken | English |
| Native Language | English |
PHYSICAL STATISTICS
| Weight | 235 Kg (518 lbs) |
|---|---|
| Height (in centimeters) | 78 cm |
| Height (in meters) | 0.78 m |
| Height (in feet inches) | 2′ 6″ |
EDUCATION
| Educated At | University of Missouri |
|---|
CAREER
| Profession | actor, film actor, American football player, screenwriter |
|---|

SOCIAL MEDIA & LINKS
| IMDB ID | nm0328806 |
|---|---|
| @conradgoode | |
| Conrad-Goode | |
| Wikipedia | Wikipedia |

Check Out Other Celebrities.
| Eddie Dew |
| Eddie Constantine |
| Eddie Cibrian |
| Eddie Cahill |
| Eddie Borden |