PERSONAL INFORMATION
| Name | Paul Heyman |
|---|---|
| Gender | Male |
| Nationality | United States |
| Date of Birth | 11 September 1965 |
| Age | 60 Years |
| Zodiac Sign | Virgo |
| Place of Birth | Scarsdale |
| Languages Spoken | English |
| Native Language | English |
PHYSICAL STATISTICS
| Weight | 117 Kg (257 lbs) |
|---|---|
| Height (in centimeters) | 180 cm |
| Height (in meters) | 1.80 m |
| Height (in feet inches) | 5′ 10″ |
EDUCATION
| Educated At | Edgemont Junior – Senior High School |
|---|
CAREER
| Profession | photographer, screenwriter, professional wrestler, promoter, manager, actor, film producer |
|---|---|
| Work Period Start | 1987-01-02 |
| Awards Received | Wrestling Observer Newsletter Hall of Fame |
| Employer | WWE ECW, WWE, ECW on TNN, ECW Hardcore TV |

SOCIAL MEDIA & LINKS
| IMDB ID | nm0382280 |
|---|---|
| Official Website | http://www.heymanhustle.com/ |
| @HeymanHustle | |
| Wikipedia | Wikipedia |

Check Out Other Celebrities.
| Peter Coe |
| Peter Brown |
| Peter Breitmayer |
| Peter Blomquist |
| Peter Berkrot |