PERSONAL INFORMATION
| Name | Kent Derricott |
|---|---|
| Gender | Male |
| Date of Birth | 03 March 1955 |
| Age | 70 Years |
| Zodiac Sign | Pisces |
| Place of Birth | Lethbridge |
| Nationality | United States |
| Residence | Utah |
| Languages Spoken | English, Japanese |
PHYSICAL STATISTICS
| Height (in centimeters) | 180 cm |
|---|---|
| Height (in meters) | 1.80 m |
| Height (in feet inches) | 5′ 10″ |
| Weight | 75 Kg (165 lbs) |
CAREER
| Profession | actor, tarento, television actor, businessperson |
|---|


Check Out Other Celebrities.
| Peter Cambor |
| Peter Brocco |
| Peter Bonerz |
| Peter Billingsley |
| Peter Berg |