PERSONAL INFORMATION
| Name | Daniel Carlisle |
|---|---|
| Date of Birth | 14 December 1955 |
| Age | 70 Years |
| Zodiac Sign | Sagittarius |
| Gender | Male |
| Nationality | United States |
| Place of Birth | Houston |
PHYSICAL STATISTICS
| Weight | 79 Kg (174 lbs) |
|---|---|
| Height (in centimeters) | 183 cm |
| Height (in meters) | 1.83 m |
| Height (in feet inches) | 6′ 0″ |
CAREER
| Profession | sport shooter, actor |
|---|

SOCIAL MEDIA & LINKS
| Wikipedia | Wikipedia |
|---|

Check Out Other Celebrities.
| Eddie Dew |
| Eddie Constantine |
| Eddie Cibrian |
| Eddie Cahill |
| Eddie Borden |